מדינת הרוסים ועכשיו גם גן

היום בבוקר הלכתי לרופא שיניים שלי בפתח תקווה, ובדרך עברתי ליד גן.

מה מיוחד בגן?

אני מניח שכבר הבנתם מנושא, גן של רוסים, ולא, זה לא גן רגיל שיש בו הרבה רוסים, אלא גן במיוחד רק בשביל רוסים, השלט בכניסה כתוב רק ברוסית, וכל הילדים דיברו רק ברוסית.

אז מתי הם ילמדו עברית??? כשהם יגיעו לבית הספר?

ובעצם למה שילמדו עברית בבית הספר? בהמשך כנראה יעשו בתי ספר מיוחדים לרוסים, וגם ככה חלק מהבגרויות יש ברוסית.

אני מבין את ההורים שרוצים שלילד יהיה נוח בגן ולא ירגיש לא נוח בכך שהוא לא מבין את האחרים ולא יכול לדבר איתם, אבל זו סיבה לעשות גן שלם במיוחד? אם יהיו למשל בגן רגיל מספר ילדי רוסים, הם יכולים לדבר בניהם ובדרך גם להשתלב, בסה"כ לילדים יש תפיסה טובה.

בהמתנה לתור שלי במרפאה, היה מונח עיתון לטובת הממתינים, מסתבר שגידמאק באמת מקיים מפלגה בשם ""צדק חברתי"" , מה שהיה מיוחד שם, הוא שהוא אמר משפט אחד בעברית בלבד! על ההכרזה על המפלגה החדשה, וכל השאר דיבר באנגלית ורוסית.

אפשר להתנחם בעובדה, ששר הפנים החדש רוצה לעשות שינויים בחוק השבות, ולחייב את העולים שבאים ללמוד עברית. אני מקווה מאוד שיצליח, למרות שהסיכוי נמוך עם הכנסת שלנו.

רוסים לא צריכים עברית בכלל, כמות הכרזות של החנויות ברוסית בפתח תקווה מדהימה, בנוסף גם בתחום המדיה אין להם צורך בעברית, יש להם ערוץ מיוחד להם (9), וגם בהוט לפחות, יש דיבוב רוסי להרבה תכניות וסרטים, אומנם איכות הדיבוב גרועה (בסה"כ זוג אנשים שמדבב את הכל, לא יכלו לקנות דיבובים נורמליים מרוסיה?)

מסקנה: באמת לא חשוב לדעת עברית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.